Bugün : 21 Ekim 2019 | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | RSS | Canlı Yayın | Künye | Üyelik |
DİKA Basın Bayramını Kkutladı
Dicle Kalkınma Ajansı genel sekreterliği Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.

DİKA genel sekreter vekili Tabip Gülbay tarafından yapılan açıklamada “Basında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak 104 yıl önce II. Meşrutiyet ile birlikte yürürlüğe giren, 1946’da Gazeteciler Cemiyetinin kurulmasıyla 24 Temmuzda “Gazeteciler ve Basın Bayramı” kutlanmaya başlamıştır.  Sansürün kaldırılışı ile birlikte gerçek anlamda gazeteciliğin başlaması önemli bir milat olmuştur. Demokratik toplumların en önemli güvencelerinden biri basın ve ifade özgürlüğüdür. Basın mensupları kamu adına gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, bu amaç doğrultusunda birçok fedakârlık örneği sergileyen çalışanlardır.

 Her yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kuruluşların başında gelmektedir. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir.  Basın, farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlamak, sorunlar hakkında özgür tartışma ortamı oluşturmak, yanlışlıkları dile getirmek, toplumsal bilinci güçlendirmek, kamuoyu oluşturulması gibi toplumsal açıdan çok önemli bir işleve sahiptir.

 Bu önemli misyonu gerçekleştirmek için zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile çalışan siz değerli basın mensuplarımızı tebrik ediyor; bu duygu, düşüncelerle ‘Gazeteciler ve Basın Bayramınızı’ en kalbi duygularımla kutluyorum” diye konuştu.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-07-2012 21:38 - 1802 Okunma
 
İSTATİSTİK BİLGİLER
Tekil (Bugün) 389
Toplam 1021466
En Fazla 22999
Ortalama 545
Üye Sayısı 23
Bugün Üye Olan 0
Tüm Hakları Saklıdır ®2012 BATMAN TV
Ana Sayfa Faydalı Linkler İletişim Künye