Bugün : 21 Ağustos 2019 | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | RSS | Canlı Yayın | Künye | Üyelik |
Sason okul sporları organizasyon tertip komitesi toplandı
Sason’da Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Sason Spor Salonu’nda düzenlene toplantıya Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güçhan Bekiroğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faysal Kılınç, ilçe okullarında görev yapan 12 beden eğitimi öğretmeni ve basın mensupları katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği ilçelerde okul sporları organizasyon komitesinin kurulması gerektiğini belirtenTertip Komitesi başkanı Güçhan Bekiroğlu, organizasyon komitesinin amacı ve içeriği hakkında bilgi verdi.

Toplantıda genel olarak Sason’da sporu sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla nelerin yapılabileceği üzerinde duruldu. Geçen yıl okullar arasında düzenlenen 25’in üzerinde turnuvanın ve okullara dağıtılan spor malzemeleri hakkında konuşuldu. Bu yıl ilçede okullar arası yapacakları faaliyet programını hazırlayıp tüm okullara gerekli duyuru yapıldı.

Güçhan Bekiroğlu, Sason ilçede okuyan öğrencilerin aralarındaki centilmenlik ve dostluğun pekişmesini, mevcut sevgi ve saygı bağlarını geliştirmelerini, geleneksel kültür, örf ve adetlere sahip çıkmalarını, birbirleri ile tanışıp iletişim kurmalarını, sportif faaliyetlerde bulunmalarını arttırmayı amaçladıklarını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Faysal Kılınç ise “Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz işbirliği neticesinde ilçemizde yapılan tüm sportif aktivitelerde okul katılımlarının en üst düzeyde olmasını sağlayacağız.” dedi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
12-10-2012 15:25 - 978 Okunma
 
İSTATİSTİK BİLGİLER
Tekil (Bugün) 435
Toplam 983299
En Fazla 22999
Ortalama 541
Üye Sayısı 23
Bugün Üye Olan 0
Tüm Hakları Saklıdır ®2012 BATMAN TV
Ana Sayfa Faydalı Linkler İletişim Künye